Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "EXPERT" Mirosław Kukurowski

Poniedziałek-Sobota: 09:00 - 18:00

Jesteśmy do dyspozycji

Odpowiednie ceryfikaty

Gwarancja na zrealizowane usługi

Zadzwoń: 601 892 551

Lewin Brzeski, ul. Narutowicza 43

Gdzie w domu zamontować pompę ciepła?

domowa pompa ciepła

Pompa ciepła jest doskonałą formą ogrzewania domu, bo jest tania i ekologiczna. Jej obsługa jest prosta i wygodna, pomimo tego, że urządzenia są zaawansowane technologicznie. Istotną rolę odgrywa montaż, dlatego trzeba go powierzyć doświadczonej firmie, która doradzi w kwestii wybrania stosownego miejsca.

Jakie zalety ma pompa ciepła?

Pompa ciepła pobiera energię z wody, ziemi i powietrza, nie wykorzystując opału do ogrzewania domu. Z tego też powodu, jest ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem. Warto wybrać tę formę grzewczą, bo można uzyskiwać niemal darmowe ciepło, pozbawione szkodliwych związków. Nie ma sadzy i spalin, więc i zanieczyszczonego komina i ryzyka zaczadzenia. Co więcej, jest ono niezwykle wygodne w obsłudze, bo w pełni zautomatyzowane. Pompa ciepła nie należy do najtańszych produktów grzewczych, ale biorąc pod uwagę liczne zalety, warto w nią zainwestować, bo zawsze się zwraca. Stały wzrost cen opału zmusza właścicieli budynków do poszukiwania energooszczędnych rozwiązań, do których należy właśnie pompa ciepła. Już dziś można zadbać o czyste powietrze w domu i na zewnątrz. Specjaliści z Przedsiębiorstwa Expert udzielą wszystkich informacji na temat działania, obsługi i konserwacji urządzenia oraz samego montażu.

Gdzie w domu zamontować pompę ciepła?

Pompa ciepła montowana wewnątrz budynku wymaga wybrania pomieszczenia. Trzeba na ten aspekt zwrócić szczególną uwagę, ponieważ urządzenie może głośno pracować, więc będzie przeszkadzać. Z tego głównie powodu wybierane są takie pomieszczenia jak: garaż, kotłownia, piwnica, które znajdują się w dalszej odległości od wnętrz mieszkalnych. Nie można odpoczywać przy pompie ciepła. Trzeba też wziąć pod uwagę dostęp do sprzętu, który wymaga serwisowania, a niekiedy i usunięcia usterki. Zanim firma przystąpi do montażu, ustala z klientem działania, jakie wykonuje. Wyjaśnia wszelkie kwestie, na temat działania urządzenia i zużycia energii. Dzięki różnorodnym konfiguracjom urządzeń dopasuje sprzęt do danej przestrzeni.

Comments are closed.