Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "EXPERT" Mirosław Kukurowski

Poniedziałek-Sobota: 09:00 - 18:00

Jesteśmy do dyspozycji

Odpowiednie ceryfikaty

Gwarancja na zrealizowane usługi

Zadzwoń: 601 892 551

Lewin Brzeski, ul. Narutowicza 43

Wentylacja

Wentylacja mieszkaniowa i przemysłowa – dobór i montaż w okolicach Opola i Brzegu

Dlaczego prawidłowa wentylacja jest tak ważna?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważna jest prawidłowa cyrkulacja powietrza w budynkach, w tym w domach jednorodzinnych i w mieszkaniach. Odpowiednio dobrane techniki wentylacyjne pozwalają na ciągłe dostarczanie do przestrzeni oczyszczonego i świeżego powietrza. Nieprawidłowo działająca wentylacja może wywoływać wiele negatywnych skutków, dlatego każdy, kto chce zadbać o swoje zdrowie oraz o zdrowie swoich bliskich, powinien sprawdzić, czy układ wentylacyjny w jego domu funkcjonuje dobrze.

Pierwszymi symptomami nieodpowiednio działającej wentylacji jest w szczególności skraplająca się na szybach para wodna, kropelki wody mogą pojawiać się także na innych przedmiotach. Po wejściu do niewłaściwie wentylowanych pomieszczeń czuć nadmierną wilgoć, na ścianach może pojawić się pleśń, która jest toksyczna dla człowieka. Ponadto oznaką nieprawidłowo działającej wentylacji jest nieefektywne odprowadzanie zapachów z kuchni czy łazienki, za co odpowiedzialny jest wsteczny ciąg powietrza przez kratki wentylacyjne. W rezultacie ściany budynku zaczynają niszczeć, samopoczucie mieszkańców jest pogorszone – najczęstsze objawy to bóle głowy, choroby układu oddechowego, alergie. W takich przypadkach trzeba reagować natychmiast.

podczas montażu na duchu
Montaż

Wyróżniamy trzy typy wentylacji:

  • Wentylacja naturalna – powstaje w konsekwencji otwarcia okna czy drzwi
  • Wentylacja grawitacyjna – do jej działania wymagana jest odpowiednia konstrukcja budynku, wtedy wentylacja działa w każdym pomieszczeniu na zasadzie różnicy ciśnień pomiędzy pokojem i ujściem kanału wentylacyjnego
  • Wentylacja mechaniczna – to wentylacja wymuszona z użyciem wentylatorów

W prawidłowo skonstruowanym budynku wentylacja grawitacyjna powinna działać skutecznie. Niestety, usterki budowlane mogą powodować zaburzenia w jej funkcjonowaniu, zasłonięcie kratki wentylacyjnej, dodatkowo nawet zbyt szczelne okna, co jest teraz powszechne, wpływają na jej niską skuteczność. Wobec tego świeże powietrze zwykle nie dostaje się do wnętrz w pożądanej ilości. Właśnie dlatego specjaliści rekomendują wykorzystanie odpowiednich systemów i urządzeń wentylacyjnych, które działają znacznie bardziej efektywnie.

wentylacja Opolewentylacja Brzeg

ul. Narutowicza 49-340 Lewin Brzeski
Tel: 601 892 551
Email: expertmirek@op.pl