Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "EXPERT" Mirosław Kukurowski

Poniedziałek-Sobota: 09:00 - 18:00

Jesteśmy do dyspozycji

Odpowiednie ceryfikaty

Gwarancja na zrealizowane usługi

Zadzwoń: 601 892 551

Lewin Brzeski, ul. Narutowicza 43

Wentylacja

Wentylacja mieszkaniowa i przemysłowa – dobór i montaż w okolicach Opola i Brzegu

Od ponad trzydziestu lat zajmujemy się systemami wentylacyjnymi przeznaczonymi do obiektów mieszkalnych, usługowych i przemysłowych. Dzięki temu zyskaliśmy odpowiednio duże doświadczenie, które pozwala nam sprawnie i fachowo realizować zlecenia dotyczące montażu wentylacji w budynkach o różnej budowie.

Przedsiębiorstwo „Expert” to firma lokalna, dlatego skupiamy się na obsłudze klientów z Brzegu, Opola oraz całego województwa opolskiego. Jeśli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z naszej ofert, to zapraszamy do kontaktu.

Dlaczego prawidłowa wentylacja jest tak ważna?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważna jest prawidłowa cyrkulacja powietrza w budynkach, w tym w domach jednorodzinnych i w mieszkaniach. Odpowiednio dobrane techniki wentylacyjne pozwalają na ciągłe dostarczanie do przestrzeni oczyszczonego i świeżego powietrza. Nieprawidłowo działająca wentylacja może wywoływać wiele negatywnych skutków, dlatego każdy, kto chce zadbać o swoje zdrowie oraz o zdrowie swoich bliskich, powinien sprawdzić, czy układ wentylacyjny w jego domu funkcjonuje dobrze.

Pierwszymi symptomami nieodpowiednio działającej wentylacji jest w szczególności skraplająca się na szybach para wodna, kropelki wody mogą pojawiać się także na innych przedmiotach. Po wejściu do niewłaściwie wentylowanych pomieszczeń czuć nadmierną wilgoć, na ścianach może pojawić się pleśń, która jest toksyczna dla człowieka. Ponadto oznaką nieprawidłowo działającej wentylacji jest nieefektywne odprowadzanie zapachów z kuchni czy łazienki, za co odpowiedzialny jest wsteczny ciąg powietrza przez kratki wentylacyjne. W rezultacie ściany budynku zaczynają niszczeć, samopoczucie mieszkańców jest pogorszone – najczęstsze objawy to bóle głowy, choroby układu oddechowego, alergie. W takich przypadkach trzeba reagować natychmiast.

Najczęstsze problemy z wentylacją

Błędy projektowe, nieprawidłowe wykonanie lub brak serwisowania mogą doprowadzić do wystąpienia problemów z działaniem wentylacji. Najczęściej objawiają się one utrzymującym się nieprzyjemnym zapachem w pomieszczeniach, niedostateczną ilością świeżego powietrza, utrzymującą się wilgocią, tendencją do pojawiania się grzybów i pleśni, a także reakcją ze strony organizmu np. częstymi bólami głowy.

Najczęściej występującym problemem jest brak właściwego ciągu w kanałach wywiewnych. Może to być spowodowane źle zaprojektowaną lub wykonaną instalacją wentylacyjną, nieprawidłową budową komina lub błędami w ociepleniu budynku. Jest to też problem, który szczególnie często dotyczy mieszkań na wyższych piętrach.

W takiej sytuacji zadaniem ekspertów jest ustalić, co jest głównym powodem występowania problemów z wentylacją, a następnie wprowadzić szereg rozwiązań, które pozwolą na uzyskanie odpowiedniego ciągu w kanałach wywiewnych. Nasi specjaliści od lat zajmują się rozwiązywaniem podobnych problemów, dlatego warto się do nas zwrócić, by uzyskać fachową pomoc.

podczas montażu na duchu
Montaż

Wyróżniamy trzy typy wentylacji:

  • Wentylacja naturalna – powstaje w konsekwencji otwarcia okna czy drzwi
  • Wentylacja grawitacyjna – do jej działania wymagana jest odpowiednia konstrukcja budynku, wtedy wentylacja działa w każdym pomieszczeniu na zasadzie różnicy ciśnień pomiędzy pokojem i ujściem kanału wentylacyjnego
  • Wentylacja mechaniczna – to wentylacja wymuszona z użyciem wentylatorów

W prawidłowo skonstruowanym budynku wentylacja grawitacyjna powinna działać skutecznie. Niestety, usterki budowlane mogą powodować zaburzenia w jej funkcjonowaniu, zasłonięcie kratki wentylacyjnej, dodatkowo nawet zbyt szczelne okna, co jest teraz powszechne, wpływają na jej niską skuteczność. Wobec tego świeże powietrze zwykle nie dostaje się do wnętrz w pożądanej ilości. Właśnie dlatego specjaliści rekomendują wykorzystanie odpowiednich systemów i urządzeń wentylacyjnych, które działają znacznie bardziej efektywnie.

wentylacja opolskiewentylacja Brzeg

Czym jest montaż wentylacji z Brzegu?

Wentylacja pozwala usuwać nieczyste powietrze z pomieszczeń i dostarczać w jego miejsce świeże. Mechanizm ten jest niezbędny, ponieważ powietrze cały czas ulega zanieczyszczaniu. Dlatego sprawny i efektywny system wentylacji jest podstawowym kryterium, które bierze się pod uwagę przy projektowaniu obiektów mieszkalnych czy budynków użyteczności publicznej.

Właściwy proces wymiany powietrza jest potrzebny do oddychania, a także do bezpiecznej pracy maszyn, jakie zużywają powietrze. Wentylacja jest więc szczególnie ważna, kiedy w otoczeniu znajdują się takie zanieczyszczenia, jak dym papierosowy, opary chemiczne czy pyły. Sprawna wentylacja umożliwia więc utrzymanie odpowiednich parametrów powietrza w pomieszczeniach, tak aby spełniały ustanowione normy higieny czy wymagania techniczne.

Do czego służy instalacja wentylacji?

Sprawna instalacja wentylacji zapewnia stały dostęp do wysokiej jakości powietrza w pomieszczeniu. Jeśli taki proces nie będzie zachodzić, wtedy gwałtownie podniesie się poziom dwutlenku węgla czy pary wodnej. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, ponieważ w wyniku spalania może powstać śmiertelny czad. Nadmierna ilość nagromadzonej pary wodnej powoduje z kolei zawilgocenie ścian, co przyczynia się do rozwoju grzyba lub pleśni. Poza tym zawilgocona izolacja cieplna ma o wiele gorsze właściwości izolacyjności termicznej.

W firmie EXPERT zajmujemy się kompleksowym montażem wentylacji, która spełnia wszelkie normy technologiczne i bezpieczeństwa. Wykonywane przez nas systemy zapewniają skuteczną pracę na długi czas. W razie potrzeby przeprowadzimy też konserwację urządzenia.