Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "EXPERT" Mirosław Kukurowski

Poniedziałek-Sobota: 09:00 - 18:00

Jesteśmy do dyspozycji

Odpowiednie ceryfikaty

Gwarancja na zrealizowane usługi

Zadzwoń: 601 892 551

Lewin Brzeski, ul. Narutowicza 43

Instalacje Sanitarne i Elektryczne

Konstrukcja instalacji sanitarnej i wodno-kanalizacyjnej w domu.

Kiedyś niedostępna, teraz powszechna – instalacja sanitarna, czy instalacja wodno-kanalizacyjna to już praktycznie niezbędny element konstrukcji każdego nowego budynku i coraz częściej także instalacje tego typu są montowane w starszych zabudowaniach. To wygoda, higiena i ekologia, ponieważ do budynku doprowadzona jest świeża woda, a wyprodukowane ścieki trafiają do oczyszczalni.

Aktualnie instalacjami wodno-kanalizacyjnymi zajmuje się wiele firm, które zapewniają swoim klientom kompleksową obsługę. W projektowaniu i montażu instalacji bardzo ważne są wiedza i umiejętności ekipy, a ponadto materiały, ponieważ nieprawidłowo przygotowany system może powodować dużo problemów, a co za tym idzie, spore koszty.

Domowe instalacje sanitarne i wodno-kanalizacyjne są systemami obejmującymi liczne urządzenia, armaturę, rury różnych typów, które podłączone są do tych zewnętrznych, by zaopatrywać budynek w wodę i odprowadzać ścieki. Dobra instalacja powinna spełniać wszystkie wymogi jakościowe, by woda była zdatna do użytku. Najczęściej wykorzystuje się obecnie tworzywa sztuczne oraz miedź i ocynkowaną stal węglową. Materiały te muszą być specjalnie przeznaczone do konstrukcji instalacji wodno-kanalizacyjnych, by zachować trwałość na lata.

Niestety, czasami nie jest możliwe podłączenie domu do instalacji. Głównie powodem jest lokalizacja nieruchomości czy brak istniejącej instalacji wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy. Wtedy zasadniczo rozwiązania są dwa – szambo i zlecanie jego opróżniania profesjonalnym firmom albo przydomowa oczyszczalnia ścieków.

W każdym z tych przypadków najważniejsze jest znalezienie dobrej ekipy. Na bazie przygotowanego projektu (niektóre firmy działają kompleksowo i szykują dla swoich klientów projekty) specjaliści będą mogli wykonać ją tak, by działała prawidłowo. Nie warto przy tym kupować najtańszych materiałów – przekonało się już o tym wielu właścicieli domów jednorodzinnych. Niska jakość i niska cena pociągają za sobą znacznie wyższe koszty w dłuższym okresie niż zainwestowanie raz a porządnie w solidne materiały.

ul. Narutowicza 49-340 Lewin Brzeski
Tel: 601 892 551
Email: expertmirek@op.pl