Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "EXPERT" Mirosław Kukurowski

Poniedziałek-Sobota: 09:00 - 18:00

Jesteśmy do dyspozycji

Odpowiednie ceryfikaty

Gwarancja na zrealizowane usługi

Zadzwoń: 601 892 551

Lewin Brzeski, ul. Narutowicza 43

Serwis i odgrzybianie klimatyzacji

Profesjonalny serwis klimatyzacji domowej i przemysłowej w Opolu, Brzegu i okolicy

Dlaczego odgrzybianie klimatyzacji należy wykonywać regularnie?

Nieczyszczony układ klimatyzacji jest siedliskiem szkodliwych dla ludzkiego zdrowia mikroorganizmów. Jeśli przez dłuższy czas zaniedbuje się czyszczenie klimatyzacji, osoby przebywające w pomieszczeniu mogą odczuć konsekwencje braku pielęgnacji urządzenia, m.in. mogą cierpieć na różnorodne infekcje. Prowadzimy także serwis klimatyzacji domowej i przemysłowej w tym odgrzybianie klimatyzacji.

Mamy bogate doświadczenie w czyszczeniu i dezynfekcji klimatyzacji. Podczas takich realizacji wykorzystujemy metody, które wyróżniają się wysoką skutecznością. Po wyczyszczeniu instalacji, układ jest całkowicie bezpieczny dla użytkowników i użytkowniczek.. W naszej pracy niezwykle ważne jest umiejętny wybór produktów, służących do odgrzybiania klimatyzacji. Takie substancje muszą przedstawiać właściwości biobójcze. Dbamy o to, żeby preparaty i urządzenia, które wspierają nas w procesie odgrzybiania klimatyzacji, precyzyjnie rozprawiały się z zanieczyszczeniami. Nasi klienci i klientki z Opola i Brzegu po wizycie specjalistów mogą spokojnie wrócić do użytkowania instalacji i cieszyć się pewnością, że układ pozbawiony jest niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów.

Profesjonalny serwis klimatyzacji

Klimatyzacja zapewnia komfort termiczny i wiele osób nie może wyobrazić sobie funkcjonowania bez niej. Problemy z działaniem instalacji są szczególnie katastrofalne w skutkach, jeśli dotyczą podmiotów, zajmujących się produkcją wyrobów wymagających konkretnego środowiska termicznego. Nieprawidłowo działająca klimatyzacji może też wyraźnie utrudnić funkcjonowanie domowników. W każdym takim przypadku problemów da się uniknąć. Służy temu profesjonalny serwis klimatyzacji.

Dbanie o klimatyzację nie powinno ograniczać się do reagowania na pojawienie się zapachu pleśni oraz poważniejszych problemów z urządzeniem. Dzięki regularnemu serwisowi klimatyzacji można uniknąć nieprzyjemności związanych z kosztowną naprawą, całkowitą wymianą instalacji czy z dłuższą niedyspozycją urządzenia.

Regularnie aktualizujemy nasze kompetencje. W efekcie obsługujemy również nowoczesne modele klimatyzacji, zapewniając Państwu rzetelne doradztwo i wykonanie precyzyjnych prac serwisowych.

przykładowa klimatyzacja w domu

Jak wygląda kompleksowy serwis klimatyzacji?

Nasza załoga starannie weryfikuje działanie każdego podzespołu. Serwis klimatyzacji to nie tylko jej czyszczenie. To też wykrywanie problemów, do których może dojść w przyszłości. Dzięki podejmowanym przez nas krokom osoby zamieszkujące Brzeg i Opole mogą cieszyć się wydajnym i bezawaryjnie działającym systemem klimatyzacji. Podczas wizyty zajmujemy się m.in.:

  • zweryfikowaniem, czy urządzenie realizuje wszystkie najważniejsze funkcje;
  • przeglądem obwodów poszczególnych elementów, np. układu odprowadzania skroplin, poszczególnych części jednostki zewnętrznej i wewnętrznej;
  • sprawdzeniem, czy elementy elektryczne systemu działają bez zarzutu;
  • czyszczeniem filtrów;
  • uzupełnieniem czynnika.

Rzeczowe doradztwo

Realizując odgrzybianie i serwis klimatyzacji, zawsze dokładnie informujemy o stanie urządzenia, formułujemy zalecenia i odpowiadamy na pytania naszych klientów i klientek. Serdecznie zapraszamy do zaufania sprawdzonym specjalistom z Brzegu i z Opola. Serdecznie zapraszamy klientów indywidualnych i firmy z Opola, Brzegu i okolicy.

Jak często warto wykonać odgrzybianie klimatyzacji w Opolu?

Odgrzybianie klimatyzacji i jej serwis, warto wykonać minimum dwa razy w ciągu roku. Zalecamy przeprowadzanie tych czynności jesienią oraz wiosną – we wrześniu oraz październiku, a w marcu i kwietniu. Wtedy dokładnie sprawdzamy stan filtrów, parownika, sterowników, połączeń układu czy przewodów instalacji.

Filtry w klimatyzatorze należy czyścić co najmniej co 3 miesiące. Częstotliwość zależy jednak o stopnia zużycia filtrów oraz ilości kurzu w domowym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że filtry klimatyzatora można wielokrotnie użytkować, czyszcząc je – a nie wymieniając.

Na czym polega odgrzybianie i serwis klimatyzacji domowej?

W trakcie serwisu dokładnie oceniamy stan techniczny urządzania i lokalizujemy ewentualną usterkę. W razie potrzeby czyścimy klimatyzację – zarówno obudowę, lamele wylotu powietrza, jak i wnętrze urządzenia. Czyszczeniu i myciu poddajemy też skraplacz. Wewnętrzne elementy z kolei dokładnie dezynfekujemy.

Jeśli jednak domowy klimatyzator z jakichś powodów nie jest odpowiednio konserwowany, wtedy może dojść do jego zagrzybienia. Takie zjawisko jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ powietrze, jakie wydmuchuje klimatyzator, ma wiele drobnoustrojów, które powodują choroby u ludzi i zwierząt. Wtedy wykonujemy odgrzybianie układu za pomocą metody piankowej, ozonowania lub metody ultradźwiękowej.

Jeśli szukasz profesjonalnego serwisu klimatyzacji, to nie mogłeś trafić lepiej! W firmie EXPERT kompleksowo serwisujemy i naprawiamy urządzenie, aby nie stanowiło zagrożenia dla zdrowia i przez długi czas mogło wykonywać swoją pracę.

Zobacz także: dobór i montaż klimatyzacji w Opolu Brzegu i okolicznych miejscowościach

serwis klimatyzacji Opoleodgrzybianie klimatyzacji Opoleodgrzybianie klimatyzacji Brzegserwis klimatyzacji Brzeg